Obstawiasz u bukmacherów? Wybieraj tylko tych z licencją Gra u nielegalnych bukmacherów wiązać się może z prawnymi i finansowymi konsekwencjami. Podpowiadamy, dlaczego warto ich unikać.
Polski rynek bukmacherski powoli zaczyna być zdominowany przez polskie i zagraniczne marki, które mogą się wykazać posiadaniem licencji Ministerstwa Finansów. Jednak nadal wielu Polaków świadomie lub nieświadomie korzysta z usług nielegalnych firm bukmacherskich. Postanowiliśmy zatem pokazać, dlaczego gra u nielegalnych bukmacherów nie jest dobrym rozwiązaniem.
Licencja istotnym podziałem
Od czasu nowelizacji ustawy z 2009 roku, która obowiązuje od kwietnia 2017 roku, każdy bukmacher chcący proponować polskim klientom zakłady wzajemne w sieci, musi posiadać licencję Ministerstwa Finansów. Jest to zezwolenie, które wydawane jest przez Ministra na okres 6 lat. Dzięki niemu firma może legalnie działać w sieci, sponsorować sport, płacić podatki w Polsce. Lista bukmacherów którzy licencję otrzymali jest dostępna nahttps://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/ Jeśli bukmacher nie posiada takowego zezwolenia to niema na pewno został lub zostanie wpisany na listę blokowanych stron. Jest to pierwsza istotna różnica z perspektywy gracza. Każdy klient zyskuje łatwy dostęp do strony większych lub mniejszych legalnych bukmacherów w Polsce. Przy próbie wejścia na strony nielegalnych firm zazwyczaj widnieje informacja, iż strona ta została na mocy ustawy zablokowana na terytorium RP.
Kary dla graczy łamiących prawo
Gra u nielegalnych bukmacherów czy w zagranicznych kasynach internetowych wiązać się może z określonymi karami. Wedle ustawy osoby, które na terytorium RP uczestniczą w nielegalnym zakładzie wzajemnym, będą podlegać karze grzywny do 120 stawek dziennych. Jest to przestępstwo skarbowe ścigane z urzędu. Wysokość kary zasądzana jest przez sąd na postawie sytuacji majątkowej gracza. Maksymalna kara wynieść może nawet ponad 3 000 000 złotych. Warto także dodać, że przyłapana osoba musi również zwrócić wszystkie pieniądze wygrane u nielegalnego bukmachera.
Konkurencyjna oferta
Legalny nie musi oznaczać gorszy. Przez ostatnich kilka lat zarówno polscy jak i zagraniczni bukmacherzy z licencją znacząco podwyższyli atrakcyjność swej oferty na zakłady wzajemne w sieci. Obecnie wielu z nich może się pochwalić ponad 20 czy 30 kategoriami sportowymi do obstawienia. W ten oto sposób zainteresowane osoby mogą obstawiać zakłady na popularne jak i te mniej oglądane w Polsce dyscypliny sportowe. Również w przypadku samych rozgrywek można liczyć na dostęp do lig z wielu krajów i kontynentów. Sporo bukmacherów również stawia u siebie na zakłady specjalne czy też sporty wirtualne. Dzięki temu znajdują się oni na podobnym poziomie, jak najlepsze zagraniczne marki bez zezwolenia na działalność w Polsce.
Wsparcie dla budżetu
Każdy obstawiany w Polsce legalny kupon bukmacherski generuje wpływy do Skarbu Państwa. Bukmacher zobowiązany jest odprowadzić od jego stawki 12% podatku. Jednak bardziej graczy i kibiców może interesować kwestia sponsoringu. Bukmacherzy podpisują umowy z klubami piłkarskimi, siatkarskimi, koszykarskimi czy żużlowymi. Do tego wielu z nich wspiera krajowe federacje sportowe: PZPN, PZT, PZKosz, PZH czy PZN. Można zatem w pewien sposób stwierdzić, że odsetek z przegranych przez nas środków z zakładów wędruje na rzecz wspierania rodzimego sportu oraz budżetu. W przypadku nielegalnych bukmacherów natomiast cała przegrana kwota wypływa za granicę.
Oczywiście należy przy tym pamiętać, że zakłady wzajemne jako jedna z form hazardu mogą powodować uzależnienie, przez co ostrożnie należy podchodzić do oferty również legalnych bukmacherów. Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich.
|
Data: 2019-10-16 13:19:58 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 569
|
|
|
|
|