Radom będzie gościł uczestników Memoriału Henryka Zatorskiego W sobotę, 23 listopada w Radomiu w hali XIII LO przy ul. 25-go czerwca 79 odbędzie się XXIII Memoriał Henryka Zatorskiego w piłce nożnej dla rocznika 2007. Do rywalizacji przystąpi osiem drużyn
Młodzi piłkarze z dwóch województw będą rywalizować w sobotę w hali sportowej w Radomiu w XXIII Memoriale Henryka Zatorskiego. Do rywalizacji systemem każdy z każdym przystąpią: Proch Pionki, AS Radomiak, Rakovia Warszawa, Legion Radom, Powała Taczów i Puławiak Puławy.
Memoriał Henryka Zatorskiego rozgrywany jest cyklicznie od 1994 roku. Wtedy to z inicjatywy dziennikarzy Dziennika Radomskiego, rodziny Zatorskich oraz Radomskiego OZPN, został rozegrany pierwszy turniej. Zawsze uczestniczą w nim drużyny młodzieżowe.
W ubiegłym roku turniej był rozgrywany w Kozienicach. W tym roku rywalizacja młodych adeptów futbolu odbędzie się w Radomiu. Organizując turniej w kolejnych miastach chcemy pokazać, że Henryk Zatorski był związany nie tylko z Prochem Pionki ale z Ziemią Radomską. W zeszłym roku współorganizatorem zawodów była Energia Kozienice, w tym jest Akademia Sportu Radomiak Radom - podkreśla Prezes Prochu Pionki Mirosław Lepa.
Henryk Zatorski – urodził się 26 marca 1919 roku w Odessie (ówczesna Rosja). Z zawodu technik-chemik. Wychowanek klubu Grzegórzecki Kraków, w którym grał w latach 1932-1933. Potem trafił do Wisły Kraków, której barwy reprezentował w latach 1933-1936. Już w wieku 17 lat zadebiutował w Lidze Państwowej (najwyższa przed wojną liga w Polsce). Pod pseudonimem "Władysławski" zagrał dla Wisły sześć meczów i zdobył dwa gole. Występował na pozycji środkowego napastnika. Mimo filigranowych warunków fizycznych (162 cm – 62 kg) postrzegany był jako świetny technik i obiecujący strzelec. W latach 1937-1939 i 1945-1952 był piłkarzem KS Chełmek. Wywalczył z tym zespołem awans do drugiej ligi.
Od połowy lat '50 na stałe związany z Ziemią Radomską. Najpierw jako piłkarz, a potem trener Włókniarza Radom (obecny Radomiak). Pracował też w Czarnych Radom, Broni Radom czy Pilicy Białobrzegi. Spędził ponad 20 lat na ławkach trenerskich w Pionkach prowadząc z sukcesami drużyny młodzieżowe i pierwszy zespół seniorów Klubu Sportowego Proch. Przez swoich wychowanków wspominany jako wyjątkowy człowiek, wybitny szkoleniowiec i wychowawca młodzieży, który wyprzedzał epokę. Prekursor prowadzenia szkółek piłkarskich dla najmłodszych adeptów futbolu. Wiele lat pracował jako trener okręgowy w Radomskim OZPN. Posiadacz licznych odznaczeń sportowych i państwowych: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Złota Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zmarł 16 stycznia 1990 roku w Radomiu.
Zmagania rozpoczną się o godz. 10.
Poleć artykuł swoim znajomym
Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!
|
Data: 2019-11-21 09:26:01 | Kategoria: Inne / Radomski Magazyn Sportu Szkolnego | Odwiedzin: 795
|
|
|
|
|