Specjaliści porozmawiali w Radomiu o spektrum autyzmu Po raz ósmy Radom stał się centrum dyskusji i spektrum autyzmu. Konferencja skierowana była do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.
Celem konferencji było propagowanie problematyki autyzmu wśród wszystkich zainteresowanych osób oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli, zdobywanie wiedzy na temat metod pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu.
Podczas tegorocznej konferencji prezentowane były zasady współpracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu przez Certyfikowanego superwizora Stosowanej Analizy Zachowania z wieloletnim doświadczeniem. Poruszony został problem wsparcia dziecka przez inne osoby w rodzinie. Przedstawione zostały także różne strategie, które miały na celu przygotowanie osób z ASD do etapu dorosłości. Analizowane były zagadnienia wykorzystania nowych technologii w służbie autyzmu. Poruszone zostały także problemy żywienia dzieci ze spektrum autyzmu. Prelegenci wiodących uczelni w Polsce podzielili się rzetelną i najnowocześniejszą wiedzą.
Zgromadzeni mogli usłyszeć o terapii – także przez ruch – dziecka w spektrum autyzmu w domu, przedszkolu i szkole. Była również mowa o roli babci i dziadka jako wsparcie w systemie rodzinnym. Ten ostatni temat zaprezentowały mgr Anna Woźniak i mgr Kamila Rzosińska z Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego Futurum w Łodzi. O nowych technologiach w służbie autyzmu opowiadały dr Izabela Chojnicka i mgr Urszula Wielgat z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a temat "Od zaburzeń do samoświadomości. Drogi do spełnionej dorosłości osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.” rozwinęła dr Agnieszka Żabińska z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Spotkanie podsumowała Ewa Pucułek z ZSSiPO w Radomiu.
|
Data: 2023-04-27 13:43:25 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 810
|
|
|
|
|